תיאום מס

תיאום מס הוא הלכה למעשה שם כולל למגוון רחב של תהליכים המתבצעים על ידי רשות המיסים אשר במטרתם לקבוע את גובה החזרי המס שיש לשכיר ו/או עצמאי לשלם בעבות מספר עבודות שנעשו באופן מקביל במהלך השנה. אנו רואים לא מעט מקרים בהם אנו ממליצים ואף מפצירים לקיים תיאום מס על מנת להקטין את תשלומי מס ההכנסה אשר חלים עליכם. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות אודות תיאום מס – חזי מנחם פה על מנת לעשות לכם מעט סדר.

יורדים לעובי הקורה: מה זה תיאום מס?

אנו מאמינים שיצא לכם לשמוע לא מעט פעמים את הביטוי "תיאום מס" אך יחד עם זאת אתם לא בדיוק מבינים מה זה אומר. על פי החוק בישראל כל מי שמקבל שכר ו/או קצבה מסוימת אמור לנכות משכרו ו/או מן הקצבה שלו ולשלם למס הכנסה. למעשה, באמצעות ניכוי מופחת המס מהתשלום אשר מגיע לעובד ומועבר ישירות למס הכנסה.

כיום אנו רואים לא מעט אנשים אשר עובדים אצל מספר מעסיקים במהלך השנה, תיאום מס נועד על מנת לעזור לאלו שנדדו בין מקומות עבודה במהלך השנה, עבדו בכמה עבודות במקביל ו/או לא עבדו בכל השנה במלואה ולהקל בצורה משמעותית על אחוז מס ההכנסה אותו הם אמורים לשלם – ישנה חשיבות רבה לתיאום מס איכותי.

מי צריך לעשות תיאום מס?

אם הגעתם לכאן אנו מאמינים שאתם שואלים את עצמכם האם אתם צריכים לעשות תיאום מס. בין האנשים אשר צריכים לעשות תיאום מס אנו רואים:

  • אנשים שהחליפו עבודה במהלך השנה – בהנחה והחלפתם עבודה במהלך השנה אין מן הנמנע שאתם משלמים מס הכנסה בשיעור גבוה הרבה יותר מזה שהייתם משלמים בפועל. עליכם לוודא כי המס אותו אתם תשלמו יהיו שקלול של גובה המשכורות ולא רק על סמך המשכורת הגבוהה ביותר שהרווחתם, לכן אין מן הנמנע לעבוד אל מול רואה חשבון.
  • שכירים ועצמאיים המקבלים משכורת ממספר מקומות – בהנחה ואתם עצמאים ו/או שכירים אשר קיבלו במהלך השנה משכורת ממספר מקומות שונים ניתן להניח ששיעור המס ששילמתם גבוה הרבה יותר.
  • עבודה לפרקים במהלך השנה – אם עבדתם לפרקים במהלך השנה סביר להניח ששילמתם מס הכנסה בשיעור גבוה הרבה יותר.
  • אנשים המקבלים קצבאות שונות לצד משכורת – אם אתם מקבלים קצבאות שונות לצד המשכורת אנו ממליצים לכם לבדוק האם כדאי לכם לעשות תיאום מס.
  • הכנסות מנכסים – הכנסות מנכסים אישיים לדוגמא – שכירויות, נכסים דיגיטליים ושאר הכנסה פאסיבית אותה אתם מקבלים מן הנכסים שלכם.

איך עושים תיאום מס?

ביצוע תיאום מס היא לא מלאכה כל כך קשה, במהלך תיאום מס תצטרכו למלא טופס מס הכנסה הנקרא טופס 116 בו אתם מדווחים על ההכנסות השונות שלכם מן המעסיקים. כמו כן תוכלו למצוא באתר מס הכנסה תיאור מדויק של כל השלבים אותם אתם תצטרכו לעבור לצד הגשת דוח שנתי כנגד כל ההכנסות שלכם. בסוף שנת המס יתבצע חישוב רטרואקטיבי עבור שיעור המס אותו אתם תצטרכו לשלם, לא מעט מן המקרים אתם תגלו ששילמתם יותר מס ממה שהייתם צריכים ותהיו זכאים לקבל אותו חזרה.

יחד עם זאת ניתן לבצע תיאום מס יחד עם רואה חשבון אשר מתמחה בתחום, עבודה עם בעל מקצוע זה יכולה לחסוך לכם לא מעט משאבים, זמן וכסף.

"האם ניתן לעשות תיאום מס לבד?"

אנשים רבים תוהים האם ניתן לעשות תיאום מס לבד או שמא הם יצטרכו לעבוד יחד עם בעל מקצוע המתמחה בתחום, אם נרד לעובי הקורה אנו נגלה כי ניתן לבצע תיאום מס דרך האינטרנט ו/או דרך המעסיק אך יחד עם זאת ישנם סיכויים ללא מעט טעויות כתוצאה מחוסר ניסיון והבנה של המסמך והיבטי המיסוי השונים. כמו כן, לא ניתן לעדכן, לתקן או לדרוש הטבות מס. על מנת שתוכלו למקסם ככל האפשר את הזכויות שלכם אנו ממליצים לכם לעבוד אל מול בעל מקצוע המתמחה בתחום ולהימנע מאי נעימויות.

החשיבות בעריכת תיאום מס אל מול בעל מקצוע המתמחה בתחום

בניגוד לתיאום מס אשר נעשה לבד כאשר אנחנו מדברים על תיאום מס שנעשה אל מול רואה חשבון המתמחה במלאכת תיאום מס אנו מדברים על הבחירה הטבעית והנכונה, חישוב על ידי בעל מקצוע יעשה בצורה מדויקת, מהירה ומקצועית – כמו כן תוכלו להיות בטוחים שתבטיחו את כל הזכויות שלכם ולא תגיעו למצב בו תשלמו כפל מס הכנסה ו/או יותר מס ממה שהייתם אמורים לשלם מלכתחילה.

תיאום מס: חזי מנחם

אמרתם תיאום מס, אמרתם חזי מנחם. חזי מנחם הינו רואה חשבון עם וותק ומוניטין של למעלה מ – 20 שנה. במרוצת שנות עבודתו עבד חזי ללא לאות על מנת לשרת את לקוחותיו נאמנה אל מול רשויות המיסים. אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם חזי עוד היום!

יצירת קשר מהירה