הצהרות הון

הצהרות הון הן למעשה הצהרות המוגשות אל מס הכנסה במטרה לספק תמונת מצב עדכנית למצב ההון(נכסים בניכוי התחייבויות). באמצעות הצהרת הון מס הכנסה מקבל אינדיקציה ואומד את מצב ההון שלכם והשינויים השונים בין הצהרה אחת לשנייה. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות על הצהרות הון – משרד רואה חשבון חזי מנחם פה על מנת לעשות לכם מעט סדר.

מי צריך להגיש הצהרת הון?

יצא לכם לשמוע על הצהרת הון לא מעט לאחרונה ואתם לבטח חושבים מי הם האנשים אשר יקבלו ו/או צפויים לקבל דרישה להגשת הצהרת הון. בין האנשים אנו רואים:

  • בעלי תיק במס הכנסה
  • שכירים אשר מחזיקים בשליטה בחברות
  • שכירים בעלי הכנסות העולות על סכום מסוים(מדי שנה הסכומים מתעדכנים וניתן לעקוב אחריהם בתקנות המופיעות באתר הבית של מס הכנסה)
  • בעלי מניות אשר מחזיקים במניות משמעותיות ומאסיביות.

מה היא המטרה של הצהרת הון?

אנשים רבים תוהים מדוע קיבלו מכתב בו הם מתבקשים למלא הצהרת הון ומה עומד מאחוריזה, אם נרד לעובי הקורה אנו נגלה כי מטרתה של הצהרת הון היא לעזור לרשויות המס השונות לגלות האם ישנם הכנסות שלא מדווחות בדוחות השנתיים השונים, לכן פקיד שומה רשאי לבקש מכל אדם המחזיק בעסק ישראל למלא הצהרה זו. הצהרת הון אינה מלאכה פשוטה ועל מנת להימנע מטעויות אשר עלולות לכם לא מעט כסף בעתיד אנו ממליצים לכם להיעזר ברואה חשבון המתמחה בהצהרות הון.

"קיבלתי מכתב בו אני נדרש להצהיר הון, כמה זמן יש לי?"

קיבלתם מכתב בו אתם נדרשים להצהיר הון, הלכה למעשה יש לכם כ – 4 חודשים (120 יום) ממועד קבלת הדרישה מפקיד השומה. שימו לב, לא מהרגע בו קיבלתם את הדואר אלא מהרגע בו הדואר נשלח מפקיד השומה – התאריך מופיע בתחילת המכתב.

האם כל הצהרת הון נבדקת?

במרוצת שנות עבודתנו אנו פוגשים לא מעט בעלי עסקים אשר טוענים כי מס הכנסה בכלל לא בודק את ההצהרות הון השונות מאחר ואין לנו מספיק משאבים וזמן, התשובה שלנו היא אחידה בכל המקרים האלו – יש לקחת הצהרות אלו בצורה רצינית ומקצועית מאחר והצהרת הון שנעשית בצורה לא מקצועית עלולה לעלות לכם לא מעט כסף במרוצת השנים כתוצאה מחוסר התאמה בין ההכנסות, הנכסים והניכויים השונים שלכם.

בין אם הקונספירציה הזו נכונה או לא אין מן הנמנע שתצטרכו לגשת אל כל הצהרת הון כאל הצהרת הון שהולכת להיבדק ב – 4 עיניים מאחר והמטרה היא בסופו של יום לבדוק האם יש שוני בין מה שאתם מדווחים לבין מה שקורה בפועל.

מתי נדרש לרוב להגיש הצהרת הון?

נכון להיום אנו נראה כי שנה ו/או שנתיים מרגע פתיחת תיק במשרדי מס הכנסה אנשים מקבלים את הבקשה להצהרת הון ראשונה בישראל. לאחר מכן כל 3-5 שנים יקבלו "זימון" למלא הצהרה נוספת. הזמנים בהם תדרשו להגיש הצהרת הון תלויים בלא מעט משתנים – העיסוק שלכם, מועד ביצוע עסקאות, הענף בו אתם עובדים ולבחירתו האישית של פקיד השומה במחוז שלכם. גם את ההצהרה השנייה והשלישית תצטרכו בדיוק כמו הראשונה למלא תוך 120 יום.

כמה עולה הצהרת הון?

מדובר בשאלה כללית למדי, אם אנחנו נרד לעובי הקורה אנו נגלה כי הצהרת הון תהיה מורכבת לרוב ממגוון רחב של פרמטרים – האם מדובר בהצהרת הון ראשונה או שנייה, סוג העסק, הענף בו אתם עובדים, סוג החברה(פטור, מורשה, חברה בע"מ ו/או תאגיד) ומורכבות הגשת ההצהרה בהתאם להכנסות, הוצאות ושאר ניכויים אחרים. כמו כן גם לניסיון ולמוניטין של בעל המקצוע איתו אתם תבחרו לעבוד תהיה השפעה על מחירה של הצהרת הון. מאחר וכל מקרה לגופו אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם בעל מקצוע המתמחה בתחום אשר יאפיין את הצרכים שלכם ויתן לכם הצעת מחיר בהתאם.

אמרתם הצהרות הון – אמרתם חזי מנחם

הצהרת הון היא מלאכה לא פשוטה וכל שרבוט הכי קטן של עט על גבי על ההצהרה יכול להשפיע בצורה משמעותית עליכם ועל העסק שלכם. מילוי הצהרת הון צריך להתבצע בצורה מקצועית ואיכותית – לכן אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם משרדנו המתמחה כבר למעלה מ – 20 שנה בהצהרות הון וליווה אלפי עוסקים פטורים, מורשים, חברות ותאגידים שונים.

יצירת קשר מהירה